Aluport Kalıp olarak, çeliği gerçekten çelik yapanın ısıl işlem olduğunun bilincindeyiz ve bu nedenle konusunda uzman firmalarla yakın iş birlikleri içinde çalışıyoruz. Uygun ve doğru bir ısıl işlem, takım çeliğinin performansını artırır ve dolayısıyla kalıbın dayanıklılığını ve etkinliğini artırır. Ancak kaliteli bir ısıl işlem, sadece istenen sertliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli diğer özellikleri de geliştirir.

Soğuk iş takımlarında, yüksek aşınma direnci ve darbeye karşı direnç sağlayarak uzun ömürlü kullanım sunar. Basınçlı döküm kalıplarında ise, yüksek tokluk sağlayarak ısıl yorulma direncini artırır ve böylece kalıbın dayanıklılığını artırır. Ayrıca, yüksek korozyon direnci, parlaklık ve ölçüsel kararlılık gibi önemli özellikleri de geliştirir.

Aluport Kalıp olarak, kaliteli ve dayanıklı kalıplar üretmek için en iyi uygulamaları benimseyerek müşterilerimize en üst düzeyde memnuniyet sağlamayı hedefliyoruz. İş birliği yaptığımız ısıl işlem uzmanlarıyla birlikte, kalıplarımızın performansını ve dayanıklılığını sürekli olarak optimize etmek için çalışıyoruz. Bu yaklaşımımız, endüstri standartlarını aşan kalite ve güvenilirlik sunmamızı sağlar, böylece müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve hatta aşmak için hazırız.